Writing Samples

همانطور که می دانید آزمون آیلتس به دو صورت جنرال (General) و آکادمیک (Academic) برگزار می شود و  یکی از قسمت های مهم در هر دو آزمون، بخش رایتنگ می باشد. رایتینگ آیلتس برای هر دو آزمون دارای دو قسمت می باشد. به بخش اول task1 و به بخش دوم task2 گفته می شود. نوع سوال task2 برای هردو آزمون مشترک می باشد اما نوع سوال task1 برای آزمون های جنرال و اکادمیک متفاوت می باشد.

رایتینگ تسک 1 جنرال:

writing task 1 general

در این بخش از داوطلبان خواسته می شود تا به یک مشکل مطرح شده  از طریق یک نامه برای درخواست اطلاعات یا توضیح یک وضعیت پاسخ دهند. زمان پیشنهادی برای رایتینگ تسک 1، 20 دقیقه می باشد. داوطلبان نیاز دارند حداقل 150 کلمه برای این بخش بنویسند. نامه های که از دواظلبان خواسته می شود که بنویسند را می توان به سه دسته نامه های رسمی (formal)، نامه های رسمی/نیمه رسمی (formal/semi-formal) و نامه های غیررسمی (informal) تقسیم کرد.

دربخش نمونه رایتینگ های تسک 1 جنرال می توانید نمونه رایتنگ های تسک 1 را همراه با پاسخ آن براساس دسته بندی های مطرح شده آن مشاهده کنید. سوالات از آزمون های گذشته آیلتس انتخاب شده است.

رایتینگ تسک 1 آکادمیک:

IELTS Writing Task1 - Academic

در رایتینگ تسک 1 آزمون آکادمیک آیلتس نیاز به نوشتن خلاصه ای حداقل 150 کلمه ای در پاسخ به یک گراف خاص (نمودار میله ای، خطی و یا دایره ای)، جدول، یا فرآیند (چطور کار می کند، چطور انجام می شود ) دارید. در این تسک توانایی شما برای گزارش ویژگی های اصلی، چهت توصیف و مقایسه داده ها، شناسایی اهمیت و روند اطلاعات واقعی، و یا توصیف یک فرآیند را بررسی می شود. انواع سوالات مطرح شده در این بخش را می توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد:

 • نمودارهای خطی  Line Graphs
 • نمودارهای دایره ای Pie Charts
 • نمودارهای میله ای Bar Charts
 • جداول  Tables
 • فرایندها Processes
 • نفشه ها Maps
 • نمودارهای ترکیبی Mixed Graphs

در بخش نمونه رایتینگ های تسک 1 آکادمیک می توانید نمونه سوالات مربوط به این بخش را همراه با پاسخ آن را مطالعه نمایید. نمونه سوالات مطرح شده در این بخش از آزمون های گذشته آیلتس انتخاب شده است. (نکته مهم: سوالات آزمون های آیلتس 2018 همراه با پاسخ در این بخش قرار دارد و سوالات 2019 نیز در حال اضافه شدن است.)

رایتینگ تسک 2 (آکادمیک و جنرال)

ielts writing task2 - model essay

در رایتینگ تسک 2 آزمون IELTS نیاز به نوشتن حداقل 250 کلمه دارید. در این تسک به شما یک موضوع ارائه خواهید شد و توانایی شما برای پاسخ دادن و توجیه نظرات، بحث در مورد موضوع، خلاصه کردن جزئیات، مشخص کردن مشکلات، شناسایی راه حل های احتمالی و حمایت از دلایل، استدلات و نمونه های مربوطه ارزیابی خواهد شد. مدت زمان در نظر گرفته شده برای این آزمون 40 دقیقه می باشد. ارزیابی تسک 2 وزن بیشتری را در نمره آزمون آیلتس نسبت به تسک 1 دارد.

سوالات تسک 2 را می توان انواع مختلف تقسیم کرد:

 • Agree/Disagree
 • Discuss both view
 • Advantage/Disadvantage
 • Problem/Solution
 • Two-part

همچنین سوالات تسک 2 را می توان براساس موضوع مطرح شده در صورت سوال به انواع مختلفی تقسیم کرد.

در بخش نمونه رایتینگ های تسک 2 آیلتس می توانید نمونه رایتینگ همراه با پاسخ آنها را مشاهده کنید. سوالات را براساس نوع سوال و یا موضوع آن می توانید فیلتر کنید. نمونه سوالات از بین سوالات آزمون های گذشته آیلتس انتخاب شده است.

(نکته: سوالات آزمون آیلتس 2018 همراه با نمونه پاسخ نیز به این بخش اضافه شده است. سوالات 2019 نیز در حال اضافه شدن می باشد.)

خدمات تصحیح و ارتقا رایتینگ

در این بخش می توانید مهارت رایتینگ خود را محک بزنید. با خرید نمونه سوالات مربوط به تسک مورد نظر خود پاسخ های خود را برای ما بفرستید. پاسخ های شما از طرف متخصیصین این امر تصحیح شوند و نکاتی که بایستی در نظر گرفته شود برای شما ارسال می شود. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص این خدمات به بخش خدمات تصحیح و ارتقا رایتینگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *