تجربه آزمون آیلتس

سلام به استاد مدبری عزیز و هم گروهی های محترم،
تجربه ی آزمون کتبی آکادمیک با برچسب UKVI در تاریخ ۲۳ نوامبر در مرکز ایرسافام.

Reading:

۱. درباره ی نفت و شرکت های نفتی و راکفلر بود.

۲. خمیازه کشیدن و اینکه آیا مسری است یا نه. مثلا در کودکانی که اوتیسم دارند خمیازه مسری نیست.

۳. سینماتوگرافی در نیوزیلند.

Listening:

قسمت اول یک مرد زنگ زده بود به health club و راجع به قیمت و این چیزها می پرسید. مثلا من املای صحیح ورزش های Judo و یوگا رو مطمئن نبودم ولی خوشبختانه حدسی درست نوشتم. قسمت بعدی درباره ی مجسمه های عجیب و غریب نیوزیلند بود.

قسمت واپس هم درباره ی مزایا و معایب شهرنشینی بود.

Writing:

تسک اول بار چارت بود و نسبت بین فضای کلاس به تعداد دانش آموزان بود. بریتانیا، ژاپن و کره و چند تای دیگه رو با میانگین جهانی مقایسه کرده بود.

تسک دوم هم سوال دو قسمتی بود. چرا scence of community بین مردم کمتر شده و دیگه مردم همسایه های خودشون رو نمی شناسند. سبب این چیه؟
و برای بازگرداندن این چه کاری میشه کرد؟

در پایان باید بگم که قطعی اینترنت و بلبشوی کشور اصلا حس خوبی برای پیش از آزمون به من نداده بود. با توجه به زحمت هایی که استاد متحمل شدند و وقتی که من گذاشتم فکر نکنم بهترین performance خودم رو داشتم اما به قول استاد مدبری:
عروس نمیتونه برقصه و میگه زمینش کجه😂

منم عملکردم در حالت ماکسیمایز نبود و میگم نت قطع شده بود.

با تشکر از سخاوت استاد مدبری که برای من نماد یک معلم شریف و با وجدان است و سایر هم آیلتسی ها که ایده هاشون در این مسیر کمک حال من بود.
با آرزوی بهترین ها.🌺

تکمله:

مقایسه بین مرکز دین و دانش و ایرسافام

دین و دانش توی سه طبقه امتحان برگزار می کنه و با توجه به ظرفیت محدود آسانسور باید پله نوردی پیش از آزمون رو به جان بخرید اما ایرسافام فقط یک طبقه منفی است و از این نظر بهتره.  اما تجربه ی شخصی من میگه ناظران توی دین و دانش بهتر بودند. توی ایرسافام به جرات میگم از ۶۰ دقیقه زمان برای مهارت خواندن و نوشتن، دو دقیقه از هر کدام را ناظر محترم برای من تلف کردند. مثلا وسط ریدینگ یهو اومد پاسخ نامه رو از زیر دستم کشید. ازش پرسیدم آخه چرا؟ در جواب گفت می خواستم مطمئن بشم که شماره داوطلبی رو پشت برگه هم نوشتی یا نه. ولی به این فکر نکرد که رشته ی افکار و تمرکز منو چطوری از هم گسیخت. این توی دین و دانش بهتر بود.