مشکل زمان در بخش Reading آیلتس

کم آوردن وقت یکی از بزرگترین مشکلات اکثر داوطلبین آیلتس در بخش Reading میباشد.در این بخش چند نکته برای حل این مشکل ذکر میشود:

۱.بلافاصله سراغ سوال اول بروید و وقت خود را با خواندن کامل متن تلف نکنید.

۲.در هر متن، سوالات مربوط به پاراگراف را در آخر جواب دهید.این سوالات از نوع Heading و Location بوده و اگر شما با متن به دلیل جواب دادن سوالات دیگر آشنا شده باشید پاسخ به اين سوالات آسانتر خواهند بود.

۳.روی یک سوال بیشتر از زمان منطقی وقت صرف نکنید.به محض اینکه فهمیدید سوال سخت است و با آن مشکل دارید آن را رها کرده و سراغ سوال بعدی بروید.بعدا اگر زمانی اضافه آوردید به اين سوالات سخت بپردازید.

۴.به یاد داشته باشید که پاسخ اکثر سوالات به ترتیب سوال در متن ذکر میشود.لذا نیازی نیست که برای یافتن پاسخ سوال بعدی از اول متن شروع به جستجو کنید.

۵.فقط کلمات کلیدی درون سوال را scan کنید تا پاسخ را پیدا کنید.

۶.با تایمر تمرین کنید.برای هر سوال تایمر خود را برای مدت زمان ۲ دقیقه تنظیم نمایید و سعی کنید سوال به سوال با تایمر تمرین کنید.

٧. موفقيت در Reading منوط به سرعت و دقت شما در خواندن جملات متن است. سرعت را زبان قوي و خواندن متن هاي متنوع آيلتس به شما ميدهد. عجله در خواندن جملات شايد به شما سرعت بدهد ولي به همان ميزان و شايد بيشتر از دقت شما مي كاهد. سرعت را با خواندن زياد بالاببريد.

نکته:
هنگام تمرین در خانه سعی کنید نگران زمان نباشید.اولین نکته مهم برای شما بایستی این باشد که پاسخ شما پاسخ صحیح باشد. حتی اگر بجای ١ ساعت ،٣ ساعت صرف پاسخ به یک تست کامل Reading کنید.

2 دیدگاه بر روی “مشکل زمان در بخش Reading آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *