لهجه استرالیایی در لیسنینگ آیلتس

نوشته شده در

در آزمون آیلتس اولین مهارت مورد ارزیابی لیسنینگ (Listening) می باشد. که مسلما اگر خودتون را برای آزمون آماده کرده باشید، می دونید که باید قبل از پخش فایل صوتی سوالات مطالعه کنید. و تکنیک های لازم را به کار ببرید. در این جا قصد توضیح این تکنیک ها را نداریم. و نکته ای می خواهیم اشاره کنم آمادگی برای شنیدن هر نوع لهجه را داشته باشیم. باید گوش شما با لهجه های مختلف آشنایی داشته باشه.

 

لیسنینگ (Listening)

لهجه استرالیایی به واسطه تفاوتهایش با دو لهجه انگلیسی و امریکایی همواره باعث نگرانی هایی برای داوطلبین آیلتس بوده و هست. در این پست کتابی به نام Listening to Australia را در سطح پیشرفته قرار داده ام. فکر میکنم گوش دادن مکرر به فایلهای صوتی این کتاب به رفع مشکل کمک به سزایی خواهد کرد.

فایل های صوتی به علاوه متن فایل های صوتی به لهجه استرالیایی

پسورد فایل:  modaberi.com

 

4 دیدگاه دربارهٔ «لهجه استرالیایی در لیسنینگ آیلتس»

  1. از نظر بنده لهجه انگلیسی به لحاظ شمرده تر صحبت کردن برای آزمون لیسنینگ مناسب تر هست .فایل هایی که با لهجه استرالیایی پر شده اصلا مناسب نبوده ، گوینده درست مانند یک مجری اخبار در رادیو یا تلویزیون هست که بسیار تند صحبت کرده و در این چنین آزمون هایی بخصوص تست های جا خالی با مهارت بسیار بالا باید پر شود چرا که تا بخواهی به جواب تمرکز کنید ( بخصوص برای پاسخ های دو کلمه ایی یا بیشتر) بقیه گفتار را از دست داده ایم و خود چالش برانگیز هست. ولی برای تست های چند گزینه ایی به نسبت قابل تحمل تر هست. به هرحال افرادی که آزمون می دهند native نبوده و این سطح سرعت بالا لهجه استرالیایی مناسب آزمون نمی باشد.

    1. معلومه شما هیچ دیدی نسبت به لهجه انگلیسی و استرالیایی ندارین .
      کجا لهجه بریتیش شمرده تره ؟ برا ماهایی که همش با لهجه آمریکایی اکسپوزیم ، شکنجس

      1. من حقیقتا چندین ساله با لهجه آمریکایی کار کردم اما دوساله تقریبا با لهجه بریتانیا هم لیسینینگ تمرین کردم خیلی برام راحته. من که مشکلی ندارم. اگه میخواین مهارت لیسینینگ لهجه بریتانیایی تون تقویت بشه پیشنهاد میکنم سریال پیکی بلایندرز رو چند بار با دقت ببینین…

  2. از این بابت که لهجه استرالیایی از لحاظ تشخیص شنیداری از لهجه بریتیش سخت تر هست شکی نیست اما نهایتا آزمون دهنده حق انتخاب نداره و باید خودش رو برای هر یک لهجه های ممکن آماده کرده باشه. آنچه در اختیار ما آزمون دهنده ها هست، زمان و انرژی هست که صرف میکنیم. بنابر این به جای اینکه بخوایم به دنبال راحتی خودمون باشیم بهتره تلاشمون رو بیشتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *